E-ticaret sitesi üzerinden yürütülen ticaret platformu İnternet'le birlikte başlamış, devam eden yıllarda yaygınlaşarak normal ticarete alternatif olmakla yetinmeyip onunla birlikte paralel giden bir satış aracı halini almıştır. Günümüzde çoğu şirket mağaza, dükkan gibi sabit satış merkezlerinin yanında eticaret siteleri aracılığıyla pazarlama ağlarını genişletmeyi hedefliyor. Eticaret sitesi kurmak, e ticaret siteleri aracılığıyla satış yapmak ve e-ticaret platformunu doğru yapılandırmak için dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşmak, tecrübelerimizden faydalanmanızı sağlamak istiyoruz. Yıllarını eticaret sitesi tasarım ve yazılımlarına vermiş bir ajans olarak sizlerle ortak payda da buluşmaktan büyük keyif duymaktayız.

Son 10 yıldır tüm dünyada ve ülkemizde çığ gibi büyüyen internetten alışveriş alışkanlığı sayesinde bugün en küçüğünden en büyüğüne tüm işletmeler online mağazalarını açmak için adeta yarışıyorlar.

Bu yarışta B2C, B2B, B2B2C projelerinin yüzde 75'i yarışı henüz başında, geri kalanların yüzde 50'si finansman yetersizliğinden yarışın ortalarında, yüzde 30'u da belki bir yatırım gelir beklentisi ile kapanıyorlar. Sadece yüzde 5'i başarılı olarak, büyüyerek hayatlarına devam ediyorlar.

2012 yılında 25 Milyar TL gibi bir rakama ulaşan E-ticaret hacmi, 2013 yılında ise 34.6 Milyar TL'yi yakaladı. 2015 yılı için ise 65 Milyar TL gibi bir hacim beklenmekte.

E-Ticaret Satışlarıyla Gücünüze Güç Katın E-ticaret platformu, tüm kuruluşlar adına oldukça uygun bir ticaret şeklidir. Elektronik ticaretle beraber, ürün seçeneklerinin yalnızca görüntülenebilen bir cihaz üzerinden tek bir noktada karşılaştırılıyor olması kullanıcı açısından rahatlık ve konfor getiren sonuçlara zemin oluşturmuştur. Bu bol alternatifle birlikte hızlı biçimde ödeme yaparak ürünlerin adresinize gelmesini bekliyor, eticaret avantajını kullanarak zamandan tasarruf etme lüksüne sahip oluyorsunuz.

Sanal mecrada yapılabilen satışlar, tüketicilerin dünyanın herhangi bir yerinde satışa sunulan ürünler hakkında çabuk bilgi edinmelerine ve yeni kurulan üreticilerin dünya pazarına rahatça girmelerine olanak sağlamıştır. Daha uygun fiyatlı kalitesi yüksek ürünlerin pazara ulaşması üreticiler arasındaki rekabetin artmasına, bütün ticari işleyişin maliyetinin düşmesine neden oldu.

E-ticaret ortamını bu denli popüler kılan unsurların başında; satışı gerçekleştirecek şirketin hedef kitlesiyle doğrudan ilişki kurması, pazarlamacıların istedikleri bilgilere rahatça erişim sağlaması, çabuk ulaşılabilirliğin yanında düşük maliyetli olması, tüm bu avantajların elektronik ortamda elde ediliyor olması sayılabilir. Diğer unsurlar arasındaysa dağıtımda kolaylık, az maliyet, tüketiciyle rahat etkileşim, anında geri dönüş yapabilme, küresel pazarla tanışma, 24 saat hizmet, anında satış özelliklerini sıralayabiliriz.

Başarılı bir e-ticaret projesi için finansman, marketing/reklam, marka/ürün üçgeninin önemi büyüktür. Başarılı bir e-ticaret projesinde ise bunlarla beraber web sitenizin altyapısı, e-ticaret sitesi tasarımı, eticaret yazılımı ve yönetimi büyük önem taşımaktadır.

PROTASARIM E-Ticaret Uygulama hizmeti, size bir e-ticaret yazılımından çok daha fazlasını sunar. PROTASARIM, proje odaklı bakış açısıyla teknik altyapıdan , tasarıma, içerikten, site yönetimine kadar her alanda bilgi birikimini ve tecrübesini sizlerle paylaşır. 

PROTASARIM E-Ticaret Uygulamaları kapsamında sunulacak olan e-ticaret yazılımı ile sıradan site ziyaretçileri, kayıtlı üyeleriniz ve potansiyel müşterileriniz haline gelir


Neden PROTASARIM E-Ticaret Yazılımı ?

İhtiyaçlarınızı doğru ve eksiksiz değerlendiren uzman ekip

Uluslararası trendlerin e-ticaret projelerinize başarılı entegrasyonu

Kullanıcı dostu e-ticaret tasarımları ile artan üye sayınız 

Maliyetinizi düşüren, kârınızı artıran e-ticaret çözümleri

Paket yazılımlar yerine proje odaklı profesyonel iş yaklaşımı

Projeye özel tasarım, e-ticaret yazılımı ve uygulama çözümleri


Referansları İncele
Web dünyasinda ürettiğimiz yüzlerce basarılı proje ile büyüyen bir aileyiz, sizlerde bu aileye katilmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz..